Úvodní stránka arrow Kapela arrow O kapele Zimour arrow Historie kapely
Historie kapely Tisk E-mail
sobota 27. října 2007, 21:44
Index článku
Historie kapely
1982-1987
1988-1994
1995-2000
2001-2006
2007-současnost

1988

Zimour účinkuje v muzikálu Oh What a Lovely War. Skupina je pro jistotu režisérem ukryta za vysokou přepážku, přesto se představení hraje pouze dvakrát. Hostem 8.Večera Zimouru je tehdejší "Fešák" Petr Novotný. Zimour hraje na Portě v Plzni, kde s ostatními odolává burácení vojenských vrtulníků, které si nad výstavištěm udělaly taktické cvičení. Kameníček už nemá co by studoval a odchází na vojnu.

 
Image

 

1989

Zimour si vybojuje 2.místo v soutěži Turnovský chechták. Vzniká rozsáhlý repertoár převzatých písní pro hraní na country bálech.

 

1990

Vrací se Horák a přichází i první zpěvačka Masaříková, zvaná Ešus.Hosty pravidelných večerů jsou mimo jiné Petr Novotný, jazzman Jan Beránek a sólistka baletu ND Brno Jana Kosíková-Přibylová. 11.května proběhlo památné vystoupení v Novém Bydžově, kde Zimour vystoupil jako host legendárního orchestru Kuličky po boku beatového Vítkova kvarteta a rozběsnil publikum nejen k opravdu unikátnímu pískotu, ale i následné demolici sokolovny. 1991 - Techniku posiluje všeuměl Ševčík. Zimour poprvé účinkuje v televizi.

 

1992

Zimour je pozván na první krátké zahraniční turné do francouzského Belfortu. Pokračují Večery Zimouru. Hosté Petr Novotný, Pavlína Babůrková, Josef A. Náhlovský. Na podzim velký třesk. Jeřábek, Potůček a Masaříková zakládají Mour, Horáka, Putnu, Kameníčka a Křivánka posilují Drtílek a Kůt.

 

1993

Další hraní ve Francii, na Mohelnickém dostavníku divácká cena za nejveselejší píseň -Už je mrtvej. Wabi Daněk, člen poroty: "To snad ani nebudeme komentovat".

 

1994

Vychází první CD Zimour až praští.Nejrozporuplnější ze všech tří CD. Recenze kladné: ("..jejich muzika však spíš v chladu zahřeje a v horku osvěží. Některé písničky připomínají již málem zapomenutý sound české C+W druhé poloviny 70. let, jehož tón na pomezí moderní country a rockabilly udávali Zelenáči nebo Ohaři, vzápětí však Zimour dokáže zahrát i cashovské balady, perfektně čistý bluegrass i jeho variace včetně gospelových prvků." W.M., Slovo na neděli 6.8.1994) i na hromadné oběšení: ("Jako ze začátku sedmdesátých let zní nahrávka skupiny Zimour. Chlapácký zpěv, rytmus dobrý k tanci, málo nápaditá sóla, drobné intonační poklesky. Když tahle kapela před časem začínala, patřila na Moravě k nejzajímavějším. Někdejší humor, invence a nápady se ale kamsi vytratily." M.J.Konečný, Folk a country 5/95). Z pohledu kapely nejméně zajímavá deska, ovšem nejprodávanější-z dnešního pohledu astronomických 2.000 ks. Třetí zájezd do Francie. Významní hosté kapely: Mirek Hoffmann, Věra Martinová, Kamelot, Zelenáči. S kapelou začíná spolupracovat osvětlovač Jarda Střelec.

 

 


Aktualizováno ( úterý 14. dubna 2009, 10:25 )


AKTUALITY
Anketa
Co říkáte na naše nové stránky ?

Přítomno
   Hosté: 9